S novou postelí získáte lepší spánek

Chcete se konečně vyspat? Nezvládáte spánek na svém dosavadním lůžku, a proto chcete koupit nějakou novou postel, která vám bude v ohledu všech vlastností vyhovovat opravdu tak moc, jak to jenom půjde? Možná nebude od věci stanovit si své požadavky, které na postel budete klást:

ložnice

  • Tvrdost matrace – základní vlastnost každého lůžka, která charakterizuje celkové pohodlí a vhodnost pro konkrétní osobu
  • Způsob konstrukce roštu – další z důležitých prvků lůžka, který má neméně důležitý význam jako samotná matrace
  • Rozměr lůžka – na výběr jsou klasické rozměry v podobě 90×200 cm nebo je možné ušetřit trochu místa a zakoupit lůžko o rozměrech 80×200 cm

Možná se divíte, proč byste měli zainvestovat právě do lůžka o menších rozměrech. Inu, není od věci podívat se na to, na jakém prostoru spíte. Určitě byste zjistili, že nepotřebujete opravdu celých 90 centimetrů ale bude vám stačit zmiňovaných osmdesát. Pokud byste na to šli z jiného úhlu pohledu a zajímalo by vás, kolik místa můžete ušetřit při volbě menšího rozměru lůžka, pak věřte, že taktéž nepůjde o zanedbatelná čísla. Přeci jenom deset centimetrů na šířku jde opravdu znát. Jedná se totiž o plochu 10×200 cm, což je velmi velká plocha na to, abyste ji mohli zanedbat. Pokud proto máte malý byt a snažíte se tam vměstnat opravdu maximální množství vybavení, nábytku, elektroniky a podobně, pak budete nadšeni z toho, že budete moci volbou menší postele ušetřit spoustu místa.

postel 802x200

Nevolte levnější lůžko na úkor pohodlí

Když byste se podívali na to, kolik lidí šetří na svém pohodlí a raději investují do něčeho nekvalitního, pak byste se divili a snažili se být lepší. Proto neváhejte, a pokud vám jde o to, abyste si pro svou osou dopřáli skutečně něco kvalitního, volte postel 80×200 cm, která vám bude vyhovovat. Vždy však myslete na to, že na spánku byste šetřit neměli, neboť to je cirka jedna třetina života.