Kam bazén umístit

·         Prostor pro umístění je tím hlavním kritériem. Je dobré si promyslet před umístěním velikost a tvar bazénu kde bude už napořád. Místu pro bazén nebrání nerovný nebo kopcovitý terén.
·         Je důležité myslet na bazénovou technologii a zajištění přívodu elektrické energie. Nezapomeňte na odpočinkové místo u bazénu pro lehátka, posezení nebo i pergolu. Vhodný je i živý plod nebo zídka. Zároveň je třeba myslet na to, aby byl umístěn na slunném místě. Někde kde sluneční paprsky dopadají většinu části dne.

bazén

Jakou vybrat velikost a hloubku
·         Velikost záleží na prostorových možnostech, na tom, kolik lidí ho bude využívat a na finančních prostředcích.
·         Když chceme bazén využívat jen přes léto a nevyužít celoročního provozu s možností zakrytí a vyhřívání je vhodné volit menší rozměry.
·         Pro rodiny s dětmi a případné návštěvy je dobré volit bazén větších rozměrů
·         Standardní hloubka je 1,2 až 1,5m. Při nižší hloubce je ohřev vody rychlejší, ale rychleji se kazí. Pro děti je vhodný s hloubkou 1,2m a na bezpečné skoky do vody volte bazén s hloubkou 1,5m.

relax

Příslušenství bazénu
·         Doplňky, které ulehčují udržování bazénu a vody v něm jsou automatické dávkovače, tepelná čerpadla, bezchlorové úpravy.
·         Další výhody jako protiproudy, světelné reflektory anebo vodní trysky Vám zpříjemní čas strávený u bazénu.
·         U nezastřešeného bazénu je třeba mít solární plachtu a plachtu zimní. Solární plachta brání padání nečistot do vody a brání ochlazení vody během noci nebo nepříznivého počasí. Zimní plachta je silná a neprůsvitná, zabraňuje množení řas a z jara usnadňuje znovu uvedení bazénu do chodu.
·         Aby byla voda čistá zajistíme filtrační zařízení s cirkulačním čerpadlem (může být bez chloru nebo s automatickým dávkováním chloru). Dobré jsou i takzvané vodní vysavače, které sbírají nečistoty z vody. Stačí je pustit do bazénu a svojí práci už vykonají sami.

Zastřešení bazénu
·         Chrání vodu proti dešti a nečistotám padajícím do vody. Zabrání úniku teplé vody a vytváří tak solární efekt. Umožní koupání v horším počasí. Je bezpečné pro vstup dětí či zvířat. Zajišťuje vetší soukromí a má estetický efekt. Koupací doba se zastřešením se nám pak nabízí cca od dubna do října.
Nezapomínejte ani na bezpečnost při koupání, a to hlavně u malých dětí. Plachta v přítomnosti dětí nestačí a je dobré se vybavit například elektronickým hlídačem hladiny nebo zábradlím. Ať už volíte jakoukoli povrchovou úpravu kolem bazénu je třeba aby byla pro bezpečnost protiskluzová.