Jak vybrat chladničku

Dnes už si domácnost bez chladničky nedokážeme představit. Je naprostou samozřejmostí, většinu potravin ukládáme v prostoru, který je chlazený a udrží naše potraviny v bezpečné kvalitě. Nikdo z nás by si nevzal k jídlu salám nebo salát, který by byl uložen pouze v běžné spíži. Každá hospodyně by dnes věděla, že by tím ohrozila zdraví svých strávníků. A tak jestliže zařizujeme domácnost, chladnička je vybírána jako první a nejdůležitější součást zařízení. Mnoho rodin je vázána na finanční rozpočet, proto si dobře musí rozmyslet, jaké funkce zvolí a za co je ochotna zaplatit. Široká nabídka různých druhů chladniček ale určitě uspokojí každého.

nerezové spotřebiče

Podle čeho vybíráme

1/ Nejprve se rozhlédneme po zařizovaném prostoru. Do malých prostorů volíme chladničku co nejužší a co nejvyšší, abychom ušetřili prostor. Pokud nemusíme s centimetry šetřit, sáhneme po americkém typu chladničky. Jsou to dvoudveřové skříně, které pojmou potraviny pro mnohačetnou rodinu. Jejich šířka bývá kolem 1 metru. Klasické chladničky pro průměrnou rodinu pak měří na šířku kolem 60 cm. Je samozřejmé, že další důležité kritérium je počet členů rodiny, častost domácího vaření a vnitřní disposice chladničky.
kostky ledu

2/ Nejčastěji se kupuje chladnička s mrazničkou. Nejoblíbenější typ je umístění mrazničky dole, abychom se při běžném otevírání dveří chladničky nemuseli shýbat. Pokud si chladničku kupuje osoba, která nevaří a nemá potřebu mrazit potraviny do zásoby ani si nepotrpí na zmrzlinu, je vhodné zakoupit pouze chladničku bez mrazničky. Mraznička je totiž vždy náročnější na spotřebu energie než obyčejná chladnička.

3/ Energetickou třídu volme vždy s označením A. Pokud má spotřebič co nejvíce označení +, pak je to ten pravý. Jeho spotřeba nám nebude vytahovat peníze z kapsy.

4/ Cena je také časté kritérium. Pravidlo je takové, že nekupujeme spotřebič nápadně levný, ale nekupujeme ani předražené kousky. Vždy je dobré se poradit s nezávislým odborníkem.

Až tedy budete vybírat tu svoji chladničku, vyplatí se použít rčení: Dvakrát měř a jednou řež.